BESEDA S HASIČMI

07.04.2011 01:29

Beseda s hasičmi

Dňa 06. 04. 2011 predpoludním sa na dvore Materskej školy na Sídlisku 1.mája ozvala siréna "hó-rí". Tentoraz však, našťastie, neoznamovala požiar. To len hasiči z hasičského zboru vo Vranove nad Topľou navštívili deti v škole, aby ich oboznámili so svojou prácou. Veľkým zážitkom pre deti bola možnosť zblízka si obzrieť hasičské auto, všetky pomôcky a techniku, ktorú hasiči pri svojej neľahkej práci využívajú. Deťom sa páčili hasičské prilby i špeciálny ochranný oblek. Niektorí odvážlivci, a bolo ich dosť, si vyskúšali hasenie s hasičskou pištoľou. Prekvapila ich aj vysúvacia rampa s reflektormi, pretože hasiči pracujú i v noci. Na záver sa hasiči rozlúčili opäť sirénou a deti ich odmenili svojím potleskom a úprimnou radosťou z nového zážitku. Cieľom tohto podujatia bolo predstaviť deťom zaujímavé a náročné povolanie a tiež prevencia pred požiarmi.