MDD -otvorenie pestovateľského centra

04.06.2018 20:20

Dňa 01.júna 2018 sa na našej škole konali oslavy MDD. Deti si zasúťažili so Šašom v rôznych atraktívnych disciplínach. Súčasťou osláv bolo aj slávnostné otvorenie ,,Pestovateľského centra v MŠ. " Centrum slávnostne otvoril pán primátor mesta Ing. Ján Ragan a vedúca oddelenia školstva PaedDr. Mariana Lapčáková.  Centrum škola vybudovala za pomoci finančného daru  Reiffeisen Banky . Škola sa zapojila do projektu a za pomoci rodičov a učiteľov  deťom vytvorili krásne pestovateľské centrum, kde si deti pestujú rôzne druhy zeleniny, ovocia. Škola zakúpila pre každú triedu vyvýšené záhony, bylinkový stojan, rôzne záhradnícke náradie a vytvorila na terase aj oddychovú zónu - piknikové stoly , kvetinové záhony. O všetky rastlinky sa deti denne starajú a na MDD si pochutnali už aj na dobrotách zo svojej záhradky.Učiteľky im pripravili chuťovky s redkvičkou, cibuľkou, šalátikom a nápoje z mäty a medovky.

MDD ukončili diskotékou v záhrade. V závere boli deti odmenené medailou, sladkými dobrotami, ktoré zakúpilo RZ a pán primátor Ing. Ján Ragan.

Pre deti to bol určité krásny deň plný zážitkov.

ĎAKUJEME VŠETKÝM, KTORÍ ZAHLASOVALI ZA NÁŠ PROJEKT.